صادرات فندق از ایران

در سال 2020، صادرات فندق از ایران به X تن رسید که نسبت به سال قبل X درصد افزایش داشت. با این حال، در دوره مورد بررسی، صادرات یک انقباض ناگهانی را ثبت کرد. بارزترین نرخ رشد در سال 2010 با افزایش X درصد نسبت به سال قبل به ثبت رسید. در دوره مورد بررسی، صادرات به رکورد X تن در سال 2012 رسید. با این حال، از سال 2013 تا 2020، صادرات در یک رقم کمی پایین تر بود.

قیمت عرضه عمده مغز فندق مرغوب | خرید و فروش خشکبار در اندازه های مختلف در کشور - بازار خرید و فروش بادام زمینی | بادام زمینی

از نظر ارزشی، صادرات فندق در سال 2020 به X دلار رسید. با این حال، به طور کلی، صادرات کاهش ملایمی را نشان داد. سرعت رشد در سال 2010، زمانی که صادرات نسبت به سال قبل X% افزایش یافت، بیشترین میزان را داشت. صادرات در سال 2012 به X دلار رسید. با این حال، از سال 2013 تا 2020، صادرات در یک رقم کمی پایین تر بود.

صادرات بر اساس کشور
کویت (X تن)، استونی (X تن) و پاکستان (X کیلوگرم) مقاصد اصلی صادرات فندق از ایران بوده اند که در مجموع X درصد از کل صادرات را تشکیل می دهند.

از سال 2007 تا 2020، قابل توجه ترین نرخ رشد از نظر حمل و نقل، در میان کشورهای اصلی مقصد، توسط استونی (+X٪) به دست آمد، در حالی که سایر رهبران سرعت رشد متوسط ​​تری را تجربه کردند.

از نظر ارزش، استونی (X دلار) همچنان بازار خارجی کلیدی برای صادرات فندق از ایران است و X٪ از کل صادرات را شامل می شود. رتبه دوم در این رتبه بندی توسط کویت (X دلار) با سهم X٪ از کل صادرات اشغال شد. پس از آن پاکستان با سهم X درصد قرار دارد.

از سال 2007 تا 2020، میانگین نرخ رشد سالانه از نظر ارزش برای استونی در مجموع +X٪ بود. صادرات به سایر مقاصد اصلی میانگین سالانه نرخ رشد صادرات را به ثبت رساند: کویت (-X٪ در سال) و پاکستان (-X٪ در سال).

قیمت صادرات بر اساس کشور
متوسط قیمت فندق صادراتی در سال 2020 برابر با X دلار در هر تن بود که نسبت به سال قبل یکسان شد. به طور کلی، قیمت صادرات رشد قابل توجهی را نشان داد. سرعت رشد در سال 2016 زمانی که میانگین قیمت صادرات به میزان X% در سال گذشته افزایش یافت، سریع ترین بود. قیمت صادرات در سال 2020 به اوج خود رسید و احتمالاً در آینده نزدیک شاهد رشد ثابتی خواهد بود.

تفاوت های قابل توجهی در میانگین قیمت ها برای بازارهای عمده خارج از کشور وجود داشت. در سال 2020، کشوری که بالاترین قیمت را داشت، استونی (X دلار در هر تن) بود، در حالی که میانگین قیمت صادرات به کنیا (X دلار در هر تن) در میان کمترین ها بود.

از سال 2007 تا 2020، قابل‌توجه‌ترین نرخ رشد از نظر قیمت‌ها برای عرضه به استونی ثبت شد، در حالی که قیمت‌ها برای سایر مقاصد اصلی سرعت رشد متوسط‌تری را تجربه کردند.

واردات فندق
واردات به ایران
در سال 2020، پس از دو سال کاهش، رشد قابل توجهی در خرید فندق در خارج از کشور مشاهده شد، زمانی که حجم آن با X درصد افزایش به X تن رسید. در مجموع، واردات از افزایش قابل توجهی برخوردار بود. سرعت رشد در سال 2015 با افزایش X٪ نسبت به سال قبل، سریع ترین بود. در نتیجه، واردات به اوج X تن رسید. از سال 2016 تا 2020، رشد واردات نتوانست دوباره شتاب بگیرد.

قیمت فندق 98 | بازرگانی فروش خشکبار در سراسر ایران - بازار خرید و فروش بادام زمینی | بادام زمینی

از نظر ارزشی، واردات فندق در سال 2020 به X دلار رسید. در دوره مورد بررسی، واردات افزایش شدیدی را ثبت کرد. بارزترین نرخ رشد در سال 2015 با افزایش X درصد نسبت به سال قبل به ثبت رسید. در نتیجه، واردات به اوج X دلار رسید. از سال 2016 تا 2020، رشد واردات در رقم کمی پایین‌تر باقی ماند.

واردات بر اساس کشور
در سال 2020، امارات متحده عربی (X تن) تامین کننده اصلی فندق به ایران بود، تقریباً. سهم X درصد از کل واردات.

از سال 2007 تا 2020، متوسط ​​نرخ رشد سالانه از نظر حجم از امارات متحده عربی +X٪ بود.

از نظر ارزش، امارات متحده عربی (X دلار) بزرگترین تامین کننده فندق به ایران بود.

از سال 2007 تا 2020، متوسط ​​نرخ رشد سالانه ارزش از امارات متحده عربی +X٪ بود.

بازار فندق | خرید و فروش بهترین خشکبار با ارزان ترین قیمت ها در کشور - بازار خرید و فروش بادام زمینی | بادام زمینی

قیمت واردات بر اساس کشور
در سال 2020، متوسط قیمت واردات فندق برابر با X دلار در هر تن بود که نسبت به سال قبل از آن %-X کاهش داشت. به طور کلی، قیمت واردات اما رشد شدیدی را نشان داد. سرعت رشد در سال 2019 با افزایش X٪ نسبت به سال قبل، بارزترین بود. در دوره مورد بررسی، متوسط قیمت واردات به حداکثر X دلار در هر تن در سال 2016 رسید. با این حال، از سال 2017 تا 2020، قیمت واردات در رقم پایین‌تری باقی ماند.

از آنجایی که تنها یک کشور عمده تامین کننده وجود دارد، سطح متوسط قیمت ها بر اساس قیمت ها برای امارات متحده عربی تعیین می شود.

از سال 2007 تا 2020، نرخ رشد از نظر قیمت برای امارات متحده عربی به + X٪ در سال رسید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.